Blok Isıtıcı

Blok Isıtıcı

16'lık ve 50'lik falcon tüpleri ısıtmak amaçlı kullanılan blok ısıtıcı laboratuvarlar için imal edilmiştir. Blok ısıtıcı , dijital kontrol ümitesi ile hassas çalışmaktadır. İsteğe bağlı numune adetine göre imalat yapılmaktadır

...
Chiller

Chiller

 Makina sektöründe belirlenen alanlari veya sistemleri sogutmaya yarayan cihazlardir.Chiller cihazinda on off  veya pid kontrol olarakta üretimini yapmaktayiz.Hassas cihazlarda mikro kontrol ünitelerini kullanilarak chillerle sogutmayi saglamaktadir.

 

...
isitmali manyetik karistirıci

isitmali manyetik karistirıci

 Isitmali Manyetik Karistirici  isitma  güçü ve karistirma güçü ayarlanabilir cihazlardir.Bu ürünün  kullanildigi yerler Cevre anali,Biokimya,  ilaç laboratuvarlarinda ve birçok labortuvarda kullanilmaktadir.Ayni zamanda yerli ve yabanci ürünlerin bakim ve  onarimlari yapilmaktadir

...
orbital shaker

orbital shaker

 Orbital shaker ayni zamanda dogrusal  olarkata  çalistirabilir.Yük kapasitesi orbital  veyada  dogrusal   shaker da ne olursa olsun yerinden  oynamaz üst  stadlari ile ke  takviye  edilebilir

...
Rotatör

Rotatör

 Genel olarak kan ve diger numune tüplerinin tam dönüse göre çalkalanmasi için hastaneler, çevre ve arastirma laboratuarlarinda kullanilan rotatörler;

Ayni zamanda endüstriyel sivi ve yari sivi numunelerin homojen karisimlari için kullanilmaktadir. Ürün müsterilerimizin istedigi özellikler dogrultusunda üretilmektedir. Farkli tüp seçenekleri tamamen müsteri istegine bagli aparatlari teknik servis ekibimizden temin edebilirsiniz.

...
Acik Kap Flash Point

Acik Kap Flash Point

 ANK-400  AÇIK   TIP  ALEVLENME NOKTASI TAYIN CIHAZLARI

Metni Madeni yaglarda belli sicaklik araliginda yaglarin parlama ani ölçmeye yarar.Astm D93 standartina uygun olarak üretilmistir.Kalibreli Cam termometre ile asil degerleri baz alinarak ölçüm yapilmaktadir.

...
Kapali kap Flash Point

Kapali kap Flash Point

Kapali Kap Flash Point cihazi Genel olarak; 

Alevlenme noktasi tayin cihazi Çevre ve analiz laboratuarlarinda (Etanol , Metanol, Versol vb..) sivi kimyasallari tayin etmeye ve  yaglarin Parlama noktalarini (Flash Point) tayin etmek için kullanilan (kapali kap) alevlenme  noktasi tayin cihazi  otomatik versiyonudur.Ürünlerin parlama noktalarini  ölçer ve kayit eder.

...
Kimyasal oksijen ihtiyac KOİ

Kimyasal oksijen ihtiyac KOİ

Kimyasal oksijen ihtiyaci olarak bilinen  cihaz COD  olarak sitabilite isitma ve zaman olarak cihaz çalismaktadir.KOI  cihazi uygun  tüplerde belli süre ve isitma olarak reaksiyon göstererek çalismakta   KOI cihazi paslanmaz  ve max.sicakligi 300 derece 99 dk./ 99h olarak zaman ayarnabilir.

Yüksek sicakliga dayaniklidir.

...
Soxleht Cihazi

Soxleht Cihazi

 Soxhlet yag tayin cihazi olark kullanilir.Cihazin isitici yuvalari alüminyum bloktur.Herbiri ayri numuneleri kontrol eder. Çevre laboratuvarlarda.Tekstil vb. laboratuarlarda kullanilmaktadir.ürün bütün aksesuvarlari ile teslim edilmektedir

...
Balon  isitici

Balon isitici

Balon isiticimiz 100ml ile 2000ml arasi kapasiteli (opsiyonel) olarak, balon jojelerin isitma islerini için üretilmektedir. Numune kapasitesi 1,2,4 ve 6 li olarak üretilen Balon isitici alüminyum blok çok daha uzun ömürlü ve ekonomiktir.Cihazimizinda sicaklik dagilimi homojendir ve ayni zamanda elektrik sarfiyati bakimindan da oldukça düsüktür

Manyetik karistiricili ve su sogutmali olarak üretilmektedirBalon isitici standart mantolu olarakta üretilmektedir.

...
Distile su cihazi

Distile su cihazi

 Distile su Cihazi damitma sistemi ile çalisir.Tezgah üstü çalisma için uygun montaj. Çok iyi distilat kalitesi; iletkenlik yak. 25°C'de 2,3 us/cm Termostatik asiri sicaklik ve düsük su alarmi. Isitilmis su ile seviye tamamlamasi sayesinde min. enerji tüketimi

model: ADS-4

Kapasite: 4LT/H

...
Azot evaparatörü

Azot evaparatörü

ALP-B24 / ALP-B40 Su Banyolu Azot evaporatörü  genel olarak solventlerin ve suyun buharlastirilmasinda kullanilan cihazlardir. Kimyasal ve biyokimyasal çözeltilerin ileri analizleri için konsantre edilmesi veya çözeltilerin kuruyanadek buharlastirilmasini saglar. Azot Evaporatörü ; Ilaç, Medikal, Veteriner ve Çevre Arastirma Laboratuvarlari ile Tekstil, Adli Tip, Kimya, Petro kimya, Saglik ve Gida laboratuvarlarinda kullanilmaktadir.
Cihazlarimiz; Su Banyolu ve  blok termostatli   olmak üzere iki farkli sekilde imal edilmektedir. Görüntülemekte oldugunuz ALP B24 ve B40 modellerimizde Tüpler su banyosu içinde islem görmektedir. Suyun sicakligi P.I.D. kontrollü Elektronik termostatla +/- 0.1 derece hassasiyetle kontrol  edilmektedir. Böylece  azot evaporasyonu istenilen sicaklikta gerçeklestirilir.  Müsterilerimizin talepleri dogrultusunda ,cihaz igneleri bagimsiz olarak ( 2'lü 3 lü 4 lü veya 5'li) gruplar halinde Vana ile azot gazi kontrol edilebilecek sekilde de sunulmaktadir

 

...

lityum  akü ve lion  pil ve aküleri sarj edebilmektedir.

...

Aircraft Ntf Floor Remove Machine


 

GOAL;


Uçakların yolcu kabinlerinde ıslak bölge olarak adlandırılan mutfak ve lavaboların zemin panellerine uygulanan NTF (Non Textile Floor) malzemesinin zahmetsizce çıkarılması ve ayrıca zemin yüzeylerine yapıştırılmış zemin kaplamalarının çıkarılması için buluş hastanelerde, devlet kurumlarında, koridorlarda, ofis çalışma ortamlarında. olmuştur.
KONU: Bilindiği üzere mutfak ve lavabo alanlarının zemin panellerine (Non Textile Floor) uçakların iç yapısı su çekmediği ve zemin panelleri olmadığı için korozyona karşı direnç sağladığı için uygulanan NTF malzeme uygulanmaktadır. hasarlı.
 
Ntf malzemesi, uçağın bakımı sırasında ıslak alanlar nedeniyle zemin panellerine yapıştırıldıktan sonra yolcular ve servis ekibinin de üzerinde yürüdüğü zemine daha da güçlü bir şekilde yapışır.
 
Bu nedenle insan gücü ile uçağın zemin panellerinden Ntf malzemesini çıkarmak oldukça zor ve zahmetli hale gelmektedir.
 
İlgili malzemenin uçaktan çıkarılması insan gücü ile yapılmakta olup, bu süreç halen devam etmektedir.
 
Ntf malzemelerinin çıkarılması maliyet, çalışma saatleri ve sağlık açısından önemli bir yer teşkil etmektedir.
 
Bu konudaki bakımlarda yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verebiliriz;
 
Örneğin geniş gövdeli (Boeing = B777-B787 --- Airbus = A330-A350) tipi uçakların Ntf (Non Textile Floor) sökümü 4 adam ve
 
 bu uçak; Ön, orta ve arka olmak üzere 3 bölgesi vardır, bu nedenle 4 adam uçakta 3 gün boyunca zemine yapıştırılan Ntf'yi vücut kuvvetleriyle çıkarmak için yoğun çaba sarf etmektedir.
 
Ntf malzemesinin çıkarılmasında görev alan Teknisyen Arkadaşlarımız zamanla kalıcı olacaktır;
Bel ağrısı, bilek ağrısı, fıtık, menisküs ve benzeri Meslek Hastalıkları görülmekte ve bu sebeplerden dolayı erken yaşta ciddi sağlık sorunları ile karşılaşılmaktadır.
 
Bu durumlar ciddi adam saat kayıplarına neden olmaktadır.
 
ÇÖZÜM:Böylece tasarladığımız NTF (Non Textile Floor) sıyırma makinesi yüksek maddi tasarruf ve çalışanlara daha az adam-saat sağlar.
 
 Herhangi bir meslek hastalığına maruz bırakmadan uçaktan basit bir şekilde çıkarılmasını sağladık. 2 kişi ile söküm testleri yapıldı.
 
Cihazımız uçakta 220V besleme ile sessiz çalışır.Tasarladığımız bu cihaz Ntf malzemede herhangi bir kesim ve hasar yapmaz,yuvarlak silindirik yapısı ile Ntf e herhangi bir zarar vermeden döşeme panellerine zarar vermeden sökme işlemini gerçekleştirir. .Ntf'yi makine ile zemin panellerinden sökerken cihazın silindirik yapısı sökme yönünde hareket eder bu nedenle panellerde herhangi bir yaralanma veya hasar olmaz. Dilerseniz makine ile Mylar hariç sadece Ntf'yi rahatlıkla sökebilirsiniz. .Ancak uçağın yapısal yönetimi, ıslak alanlarda korozyonu önlemek için Ntf ve Mylar'ın birlikte çıkarılmasını gerektirir.Böylece zemin panelleri kaldırılarak uçak içinde ayrıntılı bir korozyon incelemesi yapılır.Tasarladığımız bu makine, Halen insan gücü ile devam eden NTF söküm işlerinin artık makine ile daha sağlıklı, kolay ve pratik bir şekilde söküldüğünün göstergesidir. Şu sıralar tüm dünyanın gündeminde olan ve her geçen gün artan Pandemi (Covid-19) nedeniyle ciddi bir durum söz konusu.Cihazı aynı anda en fazla 2 kişi ile kullanmanın hem maddi hem de manevi anlamda çok büyük tasarruf sağlayacağını öngörüyoruz. insan sağlığı, iş güvenliği ve maliyet.

        

...
calkalamali su  banyosu

calkalamali su banyosu

 

 ASB 2O Çalkalamali  Su banyolari sizlerin ihtiyaçlari dogrultusunda standart ve standart disi özellikleri sahip cihazdir; genis banyo hacimli, çalkalamali, zaman ayarli, kapakli ve tamami paslanmaz çelikten imal edilmis özel olarak kullanicinin belirttigi kapasite ve özelliklerde üretilmis bir cihazimizdir.

   Müsterilerimizden gelen taleplere istinaden özel tasarimlarin yaninda standart su banyolari da imal ediyoruz.  Farkli ihtiyaçlara cevap veren, kapakli veya kapaksiz su banyolari, kullanicinin istegi dogrultusunda, uygulamaya ve numunelere uygun özel aksesuarlarla yapilir. Ayrica dogrusal çalkalama sistemi vardir.

...
Shrink

Shrink

Shrink makinesi ambalaj paketlemede kullanilmkatadir.Shrink makinesi gida  ve  ilaç  sektörlerinde  ambalaj olarkata kullanilmaktadir.eerji  tasarrufu ile bircok shrink makinesinde önde gelmektedir.

...
Strafor Köpük Kesme Makinesi

Strafor Köpük Kesme Makinesi

Cihaz ayarlanabilir küçük ve yüksek performanslidir.Kesim hassasiyeti cok iyidir.1mm veya 2mm kadar tel ile calisir.

 

...
Pet Şişe Kesme Makinesi

Pet Şişe Kesme Makinesi

Pet sise kesme cihazi pet  siseleri hassas ve düzgün olark kesmeye yarar yatay olarak kesebilir.Sadece pet sise kesme degil ayni zamanda sitrafor kesme de yapabilir.Cihaz basittir.kademeli olarak çalisir.

 

...
WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı